Põletav tunne 28.11.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere olen 18 aastane sooviksin teada milles võib asi olla kui tupes põletab ja pissida on aeg ajalt valus, ning vahest on need viimased tilgad valusad, mul see kestnud juba 3 kuud aga nüüd kui mõnda aega oli läinud ja astusin jälle oma noormehega vahekorda ning peale seda hakkas jälle põletav tunne, milles asi võib olla?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 18-aastane

Teie kirja lugedes on esmane kahtlus nn mesinädalate põiepõletikule, mis reeglina ägeneb peale vahekorda. Esmalt tuleb välistada STLI-sugulisel teel levivad infektsioonid. Soovitan kohe broneerida aeg noorte nõustamise kabinetti.
Kui tarvitate ravimed, n antibeebipille vms, siis on enamasti tegemist tupe seeninfektsiooni ägenemisega.
Apteegi käsimüügist saate osta:
1) intiimpesugeeli
ifference.com/tooted/domina-elegans-intimate-gel/?v=a57b8491d1d8
...kaitseb nahka seeninfektsioonide eest.
2) UUED tooted: https://hoiamed.ee/et/tootekategooria/naiste-intiimhugieenitooted/
Dermoxen Bactor tupeoovulid bakteriaalsete- ja seenhaiguste raviks
3) uus kreem Imazol Plus
4) flukonasool kapsel 150mg üks kord nädalas koos partneriga

Alati võite tulla vastuvõtule.
G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7