Keelde hammustamine 24.08.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kuu aega tagasi tekkis keelde hammustamine, mis esineb just
uinumise hetkel st. kui olen magama jäämas.
Ärkan selle peale üles ja esineb seda umbes 2-3 korda nädalas.
Kui on stress või muret rohkem,siis tihedamini. Ei julge magama
minna,sest vahest tükike keelest ära ja suu verd täis.
Millega võiks tegu olla?

Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Lihastõmblused uinumisel on normaalne nähtus. Kui keel ei ole suurenenud ja deformeerunud tuleks küsida hambaarstilt hambakatteid ööseks keelevigastuste vältimiseks. Kui esineb ka epilepsiahooge, tuleks kaaluda ravi alustamist või muutmist.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika