ebastabiilne elu 17.07.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Dr. Ennet,

Minul selline mure, et olen viimaste aastate jooksul sattunud nö. surnud ringi.. Hommikuti on raske ärgata, kuna olen väga madala vererõhuga (olen pikk ning kõhn), loomulikul teel võtaks ärkamine aega mitu tundi. Kuid kuna pean täitma omega igapäevaseid ülesandeid ning olema virk ning kraps, olen pistnud käe kofeiinitablettide järgi, kuna kohvi ma lihtsalt ei suuda juua nii palju ning see ka ei aita. Alustasin kofeiinitablettide võtmisega igahommikuselt nii aasta tagasi, alguses piisas 1-st, kuid tänaseks vajan juba 3 igal hommikul. See mõte hirmutab mind, et kuidas ma ei saa ilma. Olen püüdnud teha k. tabl. vabu päevi, kuid need võib kanda kui täiesti mõttetute kilda, neil päevil võin vabalt terve päeva voodis lebada.
Ning nagu ikka, viib 1 probleem teiseni, ka ei saa ma õhtuti uinuda, viimasel ajal olen appi võtnud Hypnogeni, et olla järgmisel päeval töövõimeline, kuna ilma selleta on uinumisega raskusi, võin mitmeid tunde voodis lambaid lugeda.
See kõik tundub nii ebaloomulik, ei saa ju olla nii, et igaks normaalseks funktsiooniks peab mingi medikamendiga sekkuma.
Kui halvasti võib mõjuda kofeiinitablettide ning energiajookide tarbimine, milliseid elundeid see enim mõjutab? Rõhutan, et olen äärmiselt madalavererõhuline ning madala pulsiga.
Mida Te soovitate ette võtta?
Tänud ette.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Minu harjutus korrigeerib aju verevarustust. Hommikul aktiivsemalt, reipamalt, õhtul r a h u l i k u l t. Hommikul veeprotseduurid, ülehõõrumised, vaheduva jahedusega. Lõpetuseks jahedam. Õhtul sooja veega.
Ja varsti neid tabletikesi enam ei vaja. Kohv (ubakohv) kerge piimaga hommikul ikka sobilik.
Meri, lained, päike, tuul...SUVI. Alustada suplustega ja sügise lõpuni välja!
Tubli.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet