Kõhugaasid 18.11.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,kas see peaks normaalne olema et mitu kuud on olnud nii et hommikuti üles ärgates on gaasid sees,enne lõunasööki on gaasid sees,enne õhtusööki on gaasid sees,ma ei jõua äragi süüa,juba tahan WC-sse minna,enne magama minekut on ka gaasid sees,ma olen mitu kuud võtnud spasmoili,aga vähemaks pole jäänud

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kõhugaaside kogus normaalselt, kui nii võib ütelda, on erinev. Nende teket määrab söödud toit, seedetrakti heade ja halbade bakterite tasakaal ja võimalikud haiguslikud seisundid. Kas on olnud hiljutist antibiootikumravi ? Kas on mõned toiduained, nt rõõsk piim või jahutooted, mis annavad rohkem vaevusi. Saan soovitada vaid perearsti külastust, kes saab kõike vahetult täpsustada ja uurida ning leida lahendused.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi