Depressioon? 03.06.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist.
Juba aasta , võimalik et isegi kauem pole suutnud ma naerda ega üle kahe sekundigi suunurki üleval hoida,et naeratada. Olin vanasti väga rõõmsameelne ja pidevalt nägu naerul. Alati kui miski elus valesti läheb (ning seda juhtub mul tihti) saan esiealgu enda peale vihaseks ning kui keegi veel ka mu juures on hakkan tema peal enda viha välja valama. Peale viha hakkan ma alati nutma ja siis juba mõtted surmast. Tavaliselt vihastan täiesti tühiste asjade peale .Umbes pool aastat juba olen täiesti hajameelne ning unustan ka asju,mis eelmine päev olid. Mul on väga tihti päevi,kus ma ei taha tööle minna,kedagi näha ega kellegiga suhelda. Leian igas asjas ainult negatiivseid asju ning olen ka sellega sõbrad eemale peletanud.
Olen teinud ka aborti. Kas abort võib olla põhjus depressioonile,ilma et inimene sellest isegi aru saaks? Ma tahaksin nii väga aru saada,miks minuga nii toimub..

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

!) Kõik mõjutab kõike, iga tera tervise-rõõmsameelsuse varasalve tuleb kasuks.
2) Puhkus taastab kehalise ja hingelise jõu, rõõmsameelsuse - töö- ja puhkerežiim paika panna, see on väga oluline. Une arvelt ei võta.
3) Tervemas kehas rõõmsameelsem inimene! Keha edendades areneb ka psüühika ja meeleolu paremuse suunas, karastub ja iga pinge puhul ei teki masendust.
4) Tunda rõõmu olemasolevast.
Saad vabalt hingata - ole õnnelik. Kui ei usus - hoia hinge kinni 30 sek. ja siis tunned konkreetselt hingamiserõõmu, jne.
5) Elu on võitlus. Herakleitos - Vana-Kreeka mõttetark - ütles, et tänu võitlusele on ühed jumalad ja teised tavainimesed, tänu võitlusele on ühed vabad inimesed ja teised orjad. See võitlus algabki Enda Muutmisest!
6) vt minu raamatust "Väljavalitu" Tervisemaja ptk. ja saad rohkelt tegevusjuhiseid.
7) Mona-Linda naeratus aitab (vegetatiivse närvisüsteemi toime kaudu) nii enda kui ka teiste meeleolu tõsta. Ja uhke-enesekindel kehahoid - enesekindel keha annab enesekindla psüühika.
8) Et lind lennata oskab, seda on näha juba tema kõnnakust on öelnud V.Panso. ...Selg sirgu ja keha edendamine! see teeb imet!
9) Elusihid paika. Browni liikumise asemel (orav-rattas liikumise asemel) on siis elusihi (sihtide) suunas rõõmus (rõõmsameelne suuda rohkem) liikumine.
Päikest!
Jüri O.-M. Ennet