pidev üles ärkamine 27.08.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Pöördun teie poole suure murega. Nimelt on mul tekkinud suured unehäired. Ma ärkan igal öösel ca 3-8x üles ja seda olenemata kohast kus olen/sellest mis ma ohtul teen/kuidas magama jään/mis kell magama jään jne. Paljud ütlevad, et see tuleb stressist, aga pean end väga stressivabaks inimeseks ning kuna probleem on mul ka suvel (siis ei tohiks minul noorel üldse stressi jaoks põhjust olla), siis selle põhjuse ma välistaks. Milles siis probleem võib olla ja kelle poole tuleks üldse pöörduda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mida ema/isa kõrvalt märkavad, mida arvavad ja mida soovitavad?
Mida perearst arvab? Las mõõdab ja vaatab ning selgub tema nägemus.
Stressi ja depressiooni on nii nähtavat-tuntavat kui ka varjatud variandis.
Seega nii stressivastased kui ka meelolu korrigeerimise nipid-harjutused on kasuks.
Vt ka varasemaid unevaldkonna soovitusi.
Eriti hea on une-eelne rituaal, minul on selleks Enneti palve esimene samm. Ja hästi toimib.
Kuula organismi sisehäält ja leiad sobilikke võimalusi korraliku une ja puhkuse taastamiseks.
Meeldivat harjutamist.

Jüri O.-M. Ennet