Hõljun ringi 05.09.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen seitsmendat kuud rase ja umbes kaks kuud tagasi hakkas pihta selline uimane olek, mis on nüüdseks ka hullemaks läinud ja häirib meeletult. Olen nagu puuga pähe saanud, kuskil vati sees. Mõistan, mis ümberringi toimub, kuid tajun seda väga veidralt ja võõralt. Oleks nagu pooleldi unes, ei jõua kõik kohale ja mõtted on kerged sassi minema. Iseennast peeglist vaadata on võõras, vestlustele pean meeletult keskenduma, et järg käest ei kaoks ja just mõeldud laused minema ei libiseks. Keskendumisraskused ka lugemisel. Esineb ka tasakaaluhäireid, pidevalt tunne, et end keerates kukun pikali kohe. Kardan, et lapse sündides temaga trepist käia lihtsalt ei usaldaks end. Küsimus on selles, kas tegemist võib olla mingi ärevushäirega, depressiooni vms, peaksin pöörduma kuhugi? Või on see mööduv nähe ja raseduse puhul normaalne? See tunne on koguaeg, ei olene ei keskkonnast ega vähe või palju magamisest ega midagi. Kõik näitajad kombes (hemoglobiin, vererõhk, veresuhkur jms).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oma naistearstiga koostöö - raseduse ajal ju organismis suured muutused.
Perearstiga ka kontakt - kui vererõhk madal, siis ka kõik hõljub, pöörleb, kõigub - kukkumise kartus
Jalutuskäigud koos lapse isaga - kui ta ikka käeulatuses on.
Loomulikud vahendid, ega arstirohtu küll ei kergekäeliselt andma ei hakkaks.
Kuldreegel - iga tera tervise varasalve on kasuks.
Mona-Linda naeratus - see toimib, toimib parasümpaatilise närvisüsteemi kaudu rahustavalt.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet