Depressioon või masendus 15.06.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mulle on diagnoositud mitmendat korda depressiooni. Varem olen ise hakkama saanud ja otsustunud ravist keelduda. Praegu olen jõudnud siia faasi, et igapäev on võitlus, et üldse üles äragata ja kuidas leida isu, et elada. Otsisin endale ise abi ja käin psühholoogi juures, temaga rääkimine ei aita absoluutselt. Ma tunnen peale seansse ennast veel kehvemini, kuna need teemad on valulikud ja rebivad seest katki. Antidepressante tema välja kirjutada ei saa, mu perearst on puhkusel ja kuu tagasi kui käisin paldiski maanteel öeldi mulle, et esimene vaba aeg on alles augustis. Oskate teie mulle soovitada, kuhu minna või mida teha? Või kedagi, kes võtab oma tööd tõsiselt. Ma olen noor neiu, ja ma mäletan, et kunagi oli aeg kui ma ei tundud peaaegu mitte kunagi kurbust. Ja ma tahan väga terveks saada, kuid ma ei jaksa enam oodata sest igapäev on piin. Ükstapuha käin ma koolis, tööl, sõpradega. Ma ei suuda keskenduda heale ja miski koguaeg sööb. Sõbrad mind kahjuks aidata ei oska ja hiljuti läksin ka lahku ainukesest inimesest, kes mue turvatunnet pakkus.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Paldiski mnt Dispanseri valvearst võtab igal tööpäeval vastu, all selgitada, et asi tõsine ja enam kannatada ei suuda.
Minu Palve esimene samm (vt Enneti Palve otsinguga) aitab pingeid maandada, parandab aju verevarustust, parandab enesekindlust ja usku endasse - tee ise seda harjutust iga päev.
Apteegist küsi rahustavat teed või kodus tehtud teed-soojad joogid.
Päevik - sinna päeval tehtud tublid teod kirja - see siis nn Positiivne Pihtimine.
Harjuta ja tegutse,
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet