Tundub, et lähen hulluks. 25.10.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist,
Tarvitasin paar aastat tagasi ärevuse raviks Cipralexi ja sellega kaasnesid tugevad kõrvalmõjud aga peale tarvitamise lõppu kuskil 6 kuud sain olemise normaalseks ja ärevus jäi ka nõrgemaks. Nüüd juhtus selline lugu, et ostsin apteegist seedimise turgutamiseks Noni kapsleid ja ma ei kannatanud neid võtta. Kolmandal päeval süda kloppis ja pea valutas. Jätsin nende võtmise. Nüüd on möödas nädal ja tunnen, et lähen hulluks. Õhtul ei tule und ja mõtted liiguvad kiiremini kui iial varem. Kõige rohkem hirmutab mind see, et tuleb mul peale selline hoog kus ei suuda ennast taltsutada ja tuleb tahtmine kedagi tappa. Tõsiselt kardan teiste pereliikmete turvalisuse pärast. Kardan, et tapan kellegi. Selline tunne, et ise nagu ei saa midagi parata, mingid sundmõtted. Need noni kapslid keerasid mu ajukeemia tasakaalust välja vist. Mida ma tegema peaksin? Tuleb juba meeleheide peale.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimite toimed (kõrvaltoimed) on mõnikord ettearvamatud. Ilmselt ka seekord. Rahustavad teed-joogid annavad rahu, "loputavad" organismi puhtamaks. Pikemad jalutuskäigud maandavad liigseid pingeid, rahustavad, loovad soodsad tingimused uneks. Võtta lühiaegselt rahusteid või uinuteid õhtul (vajadusel ka veidi rahusteid päeval. vt. eelnevaid nii une kui ka sundmõtetega seotud soovitusi. Soovitav ka psühhiaatri juures ära käia - rahustab, saate soovitusi, saate õiget rohtu. Töö-probleemidele ka mitte nii tõsiselt mõtelda.
Igast murest saab üle!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet