Kuidas iseseisvalt välja tulla depressioonist? 08.03.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!! Väga vajan Teie abi!!! Mul oli raske rasedus. Sündis imearmas laps, aga tema pidev nutmine (pigem röökimine) ajas mind täitsa pöördesse. Ta nutab sünnist saati siimaani (nüüd ta juba oskab jonnida) ja see nutmine ajab mind täitsa hulluks. Mul närvid on läbi, ma ei taha mitte midagi, mõnikord isegi hommikuti ennast korda teha, ma ei taha kuskil käia, ega midagi teha, mehega pidevalt riidleme, ma olen kogu aeg mossis ja lähen lapse peale ka väga kurjaks- ühesõnaga, tundub, et mul depressioon.
Mul on selline küsimus, kas saaks kuidagi oma närve säästa. Praegu, kui ma näen, et lapsel hommikul paha tuju, see tähendab, et tuleb raske päev- ma võtan palderjani. Äkki on veel mingeid asju, mis aitaksid natukene rahuneda ja oma närve natukenegi parandada? Väga loodan, et Te oskate mind aidata!
Parimate soovidega, M.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Puhkust tekitada ja julgust ka puhata. Tööjaotus abikaasaga ja suguseltsi ka appi kutsuda. Puhkusehetked ka päeval. 2. Vabamüügi rahustavad vahendid on sobilikud. 3. Kerged psühhoregulatsiooni harjutused on suureks abiks (minu Palve-Meditatsiooni esimene samm). 4. Hoiaku muutmine positiivseks: Laps on, abikaasa on, kehaline-vaimne valdkond töötab ja annab märku, et elukorraldust tuleb veidi muuta. Tagasiside töötab ja teatab, et elukorraldus vajab muutusi. Need muutused on ju võimalikud. 5. Koostegemismeel lähedastega - üheskoos olles raskused karastavad!
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet