S5/L1 protrusioon 29.05.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Peale raskuse tõstmist oli alaseljas õudne valu, mis vahepeal kiirgas vasakusse jalga ning keha ette poole kummardada oli võimatu. Pikali oli normaalne olla. Kirjutati välja diclopram ja paracetamol+cod

Tehti MRT-uuring lülisamba nimmeosast: L3/4, L4/5 ja L5/S1 vahemikes diski degeneratsioonile viitav T2-signalai
langus, samades vahemikes tagasihoidlikud difuussed protrusioonid, enmi L5/S1, kus vasempoolne
mediolateraalne protrusioon, mis olulist survet duurakotile/ juuretaskutele ei põhjusta. Muus osas vahemikud
olulise leiuta. Conus medullaaris ii. Fassett-liigestes degeneratiivsed muutused. SIL-ide signaal normipärane.
Kerget signaalitõusu multifidus-te lihatses sakrumi kõrgusel - ülekoormusest tingitud leid?

1.5kuu möödudes on olukord järgmine: pikemad jalutuskäigud on valulikud, selg on pinges, istuda ei anna. Teiepoolsed soovitused ja kommentaarid? Tuleb lihtsalt oodata? Perearsti sõnul tasub opile minna kui valu püsib 9kuud

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ravisoovitused ja kommentaar tulevad peale neuroloogilist läbivaatust. Pildi kirjelduse järgi on jalavalu ja närvikahjustuse võimalik põhjus olemas. Kõik (ka operatsioonivajadus) oleneb aga neuroloogilisest leiust.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika