Alaselja valud mis kiirgavad jalgadesse 18.05.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Vaevlen pidevates selja valudes alates 2016a. saati. Olen saanud taastusravi ja võtnud ravimeid. Aprilli alguses valud ägenesid ja nüüd sai taas kord käidud MRT uuringus.
Lisan mõlema uuringu vastused ja sooviks teada mis muutused on selle ajaga toimunud ja mis oleks lahendus minu murele?

2023a. Nimmelülid MRT.
L4/5 ja L5/S1 vahemikud veidi ebaühtlaselt ahenenud, diskide signaal neis degeneratiivselt
langenud.
L4/5 lülivahediski vähene tsentraalne ja veidi enam paremale subartikulaarsele promineeruv
protrusioon, ilmselt siin kontakt L5 närvijuurega. Duurakott protrusiooni tõttu väheselt
komprimeeritud.
L5/S1 diski vähene difuusne protrusioon kummub enam paremale subartikulaarsele ja
foraminaalsele, ilmselt kontakt ekstraforaminaalsel närvijuurega. Parempoolne neuraalmulk
veidi ahenenud.
Vähene vedelikulisa L4-5 vasemas fassettliigeses, ka L5-S1 fassettides. Minimaalne
luuturse L5 paremas ülemises nurgas.
Pisikesed Schmorli herniad L1-2 lülikeha ülemistel lõppplaatidel.
Paremal S2 tasemel Tarlovi tsüst 14mm.

2016a. tehtud MRT uuring.

T1, T2 sekve3ntsid L - osast erinevates tasapindades: L - lordoos tavaline
L4/L5, L5/S1 diskide signaaliintensiivsus pisut langenud, vastavad lülidevahemikud
ahenenud . L4/L5 diski anulus fibr. ruptuur keskjoonel ja samas diski kerge keskjoonel
( dex > sin ) protrusioon.
L5/S1 diski keskjoonel ja paramal mediolat. sekvestreerunud diski prolaps , sekvestri
hernieerumisega lülidevahemikust allapoole.
S2 kõrgusel paremal ca 12 mm diam. Tarlovi tsüst.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

2016 a.uuring näitab 2 alumise nimmelülidevahelise diski kahjustuse tunnuseid, viimane uuring aga sellest tulenevaid samade diskide väljasopistust taha ja paremale mis võivad olla ka parema jala valude ja muude probleemide põhjuseks komprimeerides vastavaid jalanärvijuuri. Täpsema vastuse annab siin neuroloogiline läbivaatus. Kasutatavad ravimid on mõeldud kroonilise valu vähendamiseks aga ei aita kaasa närvide kahjustuse paranemisele.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
6748591 kl. 14-16