Radikulopaatia 09.07.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Soovikin Teie kui teise arsti arvamust ja nõuannet. Seljaprobleemide tõttu olen 2 korda viibinud operatsioonil. I kord 2007 a lõigati ILE L5/S1 sin ja eemaldati diski prolaps. II kord operaariti 28.04.2009 - ILE L4/5 sin, extirpatio prol.disci i/v L4/5 sin in st IIa. Kuid siiani püsivad tugevad valud, mis kiirgavad alla jalga ja jalg surb kõndida ei kannata valu tõttu. Käisin 09.07.09 uuesti radioloogilisel uuringul- selle tulemus: KT uuring lülisamba lumbaalosast natiivis. L1/2 disk iseärasusteta. L2/3 esineb diski vasakpoolne lai tsentraalselt kuni foraminaalsele ulatuv protrusioon, mis närvijuurega kontaktis ei ole. L3/4 disk iseärasusteta. L4/5 esineb suhteliselt laial alusel vasakpoolne subartikulaarne esktrusioon, mis võlvub ~7mm spinaalkanalisse, on kontaktis närvijuurega. L5S1 esineb laial alusel tsentraalne protsusioon. Öelge palun kas see aprilli operatsioon ebaõnnestus siis? Ja missuguse ravi määraksite Teie? Hetkel kirjutati minule Tramadoli 100mg ja Amitriptylini 25 mg. Milline on lootus, et saan nende ravimite abil valust lahti ja normaalse aktiivse elu juurde tagasi. Olen 33 a. naine ja kahe väikese lapse ema. Ehk oleks kolmas operatsioon siiski kasulikum kui kanged ravimid, mille kõrvalmõjud on äärmiselt häirivad

Ette tänades
Karin

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

KT uuring näitab, et L4/5 lülivahemikus on diskiprobleem, mis võib olla valude põhjuseks. Kas vana, või uus, tuleks küsida opereerinud arstilt. Arvesse tuleb uus op.

Dr. Ain Pajos