selja valud ja jalgade valu 29.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere olen 24 aastane. küsisin teilt ennem schmorli herniate kohta. tehti mrt uuring. uuringu vastus on: l5/s1 esineb diski mõõdikas difuusne protrusioon. L4/5 vahemikus esineb mõõdukas difuusne diski protrusioon, mis on enam väljendunud tsentraalses osas: lülisamba kanal on siin kitsenenud kuni 5mm võrra. L3/4 , esineb vähene difuusne diski protrusioon. Th11-L4 lülikehade kondaktpindadel on Schmorli herniad. distaalsetes i/v liigestes on eba eakohased artroosinähud. rohkem pole uuringuid tehtud(kaela ja rinnalülidest).
vasakus jalas on tundlikkus veidi vähenenud. esineb ka sipelgate jooksmist, surinat ja nõrkust. param jalg rohkem valutab. esineb ka jalgadesse kiirguvat valu. hetkel käin taastus ravil. kummardamine on valulik ja ülakeha taha painutamine on valulik. tarvitan hetlel järgmisi rohtusid: sirdalud 4mg, tramadooli 50 mg ja ibuprofeeni 400 mg. 2 korda päevas ( hommikul ja õhtul)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Milline on küsimus?