Selja ja jala valu MRT uuring 09.11.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Olen peaaegu aasta kannatanud selja,tuhara ja vasaku jala valu käes(närvivalu) Sain lõpuks MRT uuringule saate kirja ja vastus oli selline.kuna arsti aja sain alles mitme mädala pärast siis äkki saate öelda mis uuringu vastus tähendab.Et kas on midagi hullu.või saab kuidagi kergesti ja kiiresti korda?Teostatud uuringud: Tellitud uuring: MRT uuring lülisamba nimmeosast. Kliinilised andmed: Valu nimmes, kiirgub vasakusse jalga, võtab lonkama valu tõttu. Teostatud uuring: MRT uuring lülisamba nimmeosast natiivis 2 mähisega 8 tööd. Kood: 79203 x 1. Kirjeldus: Lülisamba L-osa lordoos tavaline. Lülikehad tavalise kõrgusega. Lülide nihet ei ole. Lumbaalosa kolm alumist diski on madaldunud kõrgusega ja veesisaldusega. L1/L2 diski herniatsiooni spinaalkanali suunas ei esine. Esinevad väikesed Schmorli herniad. Spinaal- ega foraminaalstenoosi ei tähelda. L2/L3 ja L3/L4 diski minimaalne kummumine spinaalkanali suunas. Spinaalstenoosi ega foraminaalstenoosi ei tähelda. L4/L5 diski parempoolne subartikulaarne protrusioon u 13 mm alal 4 mm võrra, mille tõttu L5 dex juure deviatsioon dorsaalsemale. Duurakoti AP mõõt u 9 mm. L5/S1 diski vasakpoolne subartikulaarne ekstrusioon, esktrusaadi suurus on u 23x11x9 mm. Diski herniatsiooni tõttu S1 sin juure pitsumine ja S2 sin deviatsioon dorsaalsemele. Sellel tasemel duurakotu AP mõõt u 6 mm. Conus medullaris signaali muutusteta. - Kahel alumisel tasemel diskide herniatsioonid

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Esinevad kahe alumise nimmelülidevahelise kõhrketta väljasopistused , neist üks komprimeerib närvijuurt vasakul ja on tõenäoliselt jalavalu ja muude võimalike probleemide põhjuseks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika