menopaus ja pàevad 17.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, eelmised pàevad (kerge mààrimine) oli eelmise aasta juulis ja enne seda veel umbes pool aastat tagasi. Arvasingi, et pàevadega on kôik, aga nûûd hakkasid jàlle ootamatult päevad. Kûlastasin paar kuud tagasi naistearsti seoses tsûstidega. Ta avaldas lootust, et mu päevad on lôppenud ja siis kaovad ka tsûstid.
Lugesin et veritsus menopausi ajal on kahtlane, seega kas peaksin muretsema?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Te olete veel üleminekueas. Menopaus tähendab, et veritsusi ei ole olnud üle aasta. Ka määrimised pikkade intervallidega, kuid alla aasta on veel perimenopaus.
Mida kauem on päevad ära olnud aastates, seda ebanormaalsem uuesti veritsuse tekkimine on ja kindlasti vajab siis lisauuringuid. Ehk näiteks, kui teil tulevikus pole veritsusi-määrimisi olnud üle 10 aasta ja siis tekib veritsus, siis see kindlasti ei ole normaalne.
Praegu teil põhjust muretsemiseks ei ole, kui veritsus ei ole rohke ja klompidega ning ei kesta üle nädala.