Pillide lõpetamine 11.11.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Küsimus selles, et lôpetasin kuuaega tagasi pillide vôtmise, tean et sellega seoses on pàevad vàga ebakorrapärased. Aga kas see on ka normaalne kui ûks pàev on ja teine pàeva enam ei ole veritsust, Siis môni pàev on umbes 3-4h tugev veritsus ja jàrsku enam pole midagi. Lisaks sellele tugevad kôhuvalud isegi kui veritsust pole.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Peale pillide võtmise lõpetamist taastub ovulatoorne tsükkel ja valu võib olla seotud ovulatsiooniga.Samuti võib olla ovulatsiooni perioodil minimaalset veritsust. Kui enne pillide võtmist on olnud tsükkel ebaregulaarne, siis võib sarnane korrapäratu tsükkel taastuda ka peale pillide võtmise lõpetamist. Kõhuvalu ja veritsus võib olla seotud ka munasarja tsüstiga või mõne muu probleemiga. Igal juhul vajate günekoloogilist läbivaatust koos ultraheliga, kui probleem pole lahenenud.