11.aastase lapse pàevad 10.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

11.aastasel tüdrukul hakkasid päevad 2022 aasta juulis. Alguses olid korrapäraselt iga kuu.
Hetkel on olnud päevad kuu aja jooksul juba kolmas kord. Kas peaks muretsema vôi see on täiesti okei alguses?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Esimesel aastal-paaril on tsüklihäired individuaalselt väga sagedased.
Oluline on normaalne tasakaalustatud toitumine, mõõdukas füüsiline aktiivsus. Püüda vältida nii psüühilist kui füüsilist ülekoormust, piisavalt puhata. Kui sagedased veritsused kestavad järgmisel paaril kuul, siis on soovitav pöörduda kontrolli ja nõu pidada ravi suhtes, mis aitaks tsüklit toetada-reguleerida. Vajadusel kontrollida hemoglobiini taset ja rauavaru.