Pidev pikk veritsus. 15.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 47 aastane- mingeid rasedusvastaseid vahendeid ei tarvita, kuna mees on lóigatud. Nüüd juba ligi 2 kuud mul mààrib. Paar puhast pàeva on olnud, kuid koguaeg selline pruunikas lima. Nagu siis kui pàevad lóppema hakkavad. Kàisin ka naistearstil selle pàrast ja öeldi ,et kóik korras. Aga see nagu ei lóppegi. Samas kàivad mul juba aastaid peal “kuumahood” kus sekunditega” tilgun veest. Aga see “lóputud” pàevad túútavad àra juba.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, teil preklimakteeriline periood, mil tekkinud hormonaalsed muutused. Sel perioodil võimalikud mitmed kaebused nagu kuumahood ja menstruatsioonitsüklihäired jne. Vajalik günekoloogiline UH uuring, vajadusel emakaõõnest analüüsi võtmine, et välistada emakaõõne protsessi. Kuumahoogudele alustada käsimüügi preparaatidest ja edaspidi vajadusel pakkuda hormoonasendusravi. Lõputute veritsustele oleks hea valik Hormoonspiraal. Kõik muidugi oleneb teie kaasuvatest haigustest, anamneesist ja veel paljudest faktoritest kui naistearst on teid ülevaadanud. Igal juhul peab teid aitama ja ei saa öelda et teil kõik korras. DRkadastik