Emakas valud 05.07.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure, et 03.07.22 pidid hakkama mul pàevad aga tänaseni ei ole hakanud. 02.07.22 on mingid imelikud valud emakas. Valud on sellised, et korraks tulevad max 1-2min ja siis jälle kaovad. Aga need valud ei ole ka päevade valud. Rinnad on väga tundlikud. Eelmisel kuul oli mul väga väike verejooks, tavaliselt on ikka meeletult suur verejooks. Kas ma peaksin tegema rasedustesti?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Soovitan kindlasti teha rasedustest, kui menstruatsioon pole tänaseks alanud. Menstruatsiooni eelselt ja ajal on kõhuvalu ja rindade hellus sage probleem ja on võimalik, et aeg-ajalt võib valu olla ka tugevam. Kuna aga eelmise menstruatsiooni ajal oli veritsus väga vähene, pole rasedus välistatud.
Heade soovidega,
dr. K.Seidelberg