Temperatuuri tous ja langus 24.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on vàikene mure , nimelt juuni kuus 12juuni-17juuni oli temperatuur koguaeg 36.9-37.1 , ning pàevad pidid algama 13juuni aga algasid 20 hoopis 20juuni .(1juuni toimus mega òrn mààrdumine uks paev aind ) ja sis 20juuni algasid pàevad alles ., juulis temperatuur 10juuli-18juuli hommikuni oli igapaev 36.92-37.1 , paevad algasid 18juuli ja loppesid 22juuli. Ja tana 24.juuli algas jalle temperatuuri tòus 37.04 , halb pole , aind pòsed ohetavad, enese tunne hea.
Samas oleme pùùdnud saada viimast last, et akki sellest, aga rasedustestid ei nàita , ja pole eelnevate lastega ka testid nàidanud , et akki saate mind suunata vereproovile , avastada kas on veres rasedushormooni ?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Viimane menstruatsioon algas 18.07, seega on täna, 26.07, tsükli 9. päev. 28-päevase tsükli korral on eeldatav ovulatsioon perioodil 12.-16. tsükli päev ( 29.07-02.08) . Soovitan nendel päevadel teha ovulatsiooni testi. Praegu pole mingit põhjust määrata verest hCG. Kui menstruatsioon ei alga 2,5 -3 nädala pärast, siis tehke rasedustest. Kui on rasedus, on ka test positiivne.