Une EEG, kas epilepsia? 29.10.14 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
sooviksin teist professionaalset arvamust Une EEG kohta. Uuring tehti 13.10.14
Kirjeldus: Tagaaladel alfa-rütm 10 Hz, 40-50 µV. Eesaladel ja põhifooni taustal madalavoltaažiline beeta-aktiivsus. Hemisfäärid sümmeetrilised. Ärkveloleku ajal registreerub üksik bilateraalsete kõrgevoltaaziliste spaigi ja aeglase laine komplekside paroksüsm kestusega 2,5 sekundit. Muutub uniseks, uinub, registreerub aeglast aktiivsust. Ka une ajal registreeruvad mõned eelkirjeldatud paroksüsmid. Samas normaalsed uneelemendid. Uuringu lõpul ärkab, tehtud fotostimulatsioon ( lühem varaint ) - reaktsioon vähene.
Mis Teie sellest järeldate?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvestades Teie poolt esitatud andmeid,
arvan et tegemist on epilepsiaga.
Lugupidamisega,
Anu Sööt