EEG vastuse tõlgendamine 22.09.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, palun abi EEG tõlgendamisel.

TEOSTATUD UURINGUD
RN1002 x 1 Elektroentsefalograafia ärkvel+uni

KIRJELDUS
EEG kirjeldus

Teostatud ärkveloleku- ja une-EEG unedeprivatsiooni foonil.
Ärkvel suletud silmadega tagumistes lülitustes madala voltaažiline 7 Hz teeta ja 8
Hz alfa segarütm, mis katkeb silmade avamisel. Hemisfäärid on sümmeetrilised.
Fotostimulatsioon lisainfota.
Hüperventilatsioonil põhifooni aeglustumist- normipärane leid.
Uni kuni NREM3 staadiumini. Spetsiifilised unetunnused (vertekslained, K-kompleksid
ja unekäävid) on hästi väljendunud.
Epileptiformseid avaldusi ei ilmne ärkvel ega unes.
EEG kokkuvõte
Patoloogiline.
Kergelt aeglustunud madala voltaažilise põhifooniga ärkveloleku- ja une-EEG. Võimalik,
et unedeprivatsioonist.
Epileptiformseid avaldusi ei ilmne.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
EEG vastus on mittespetsiifiline ja selle alusel mingeid järeldusi pole võimalik teha.
Vestelge oma raviarstiga. Lugupidamisega
Anu Sööt