Peale jooksmist põlve valu 09.05.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere
Olen mõnda aega jooksmisega tegelenud ja neli päeva tagasi osalesin jooksu üritusel 6,5 km enamus kõval kattel. Jooksu jalatsid on korralikud ja kanna õhkpadjaga. Peale jooksmist hakkasid põlve siseküljed valu tekitama, nüüd olen võtnud kaks päeva Nurofen 400 tablette ja määrinud geeliga käies ikka valu kui seisan või istun siis valu ei ole. Kas peaksin arsti poole pöörduma või on see mööduv .

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Usun, et see kaebus on mööduv, kui ~3 nädala jooksul pole märgatavalt paremaks läinud, siis pöörduda arsti poole. Valuvabade treeningutega võib jätkata.

Soovitan teha igapäevaselt järgmist harjutust, 5X9 kordust, seeriate vahele 1-2 min.
https://www.youtube.com/watch?v=hrBV1UmNei0&ab_channel=PriorityStrength

Priit Ailt