põlveliigese valud 03.07.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Peale intensiivset jooksu treeningut hakkasid põlved valutama. eriti lööb valu põlvedesse treppidest käimisel, algul ainult treppidest üles minekul kuid nüüd ka trepist laskumisel. Kelle poole pöörduda?

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Te jutu järgi on arvatavasti tegu põlveliigest katva kõhrekihi ülekoormamisega,mis võib tekkida,kui jooksudistantsil on palju mäest üles-alla jooksmist. Seepärast peaks nüüd jooksmisest mõni aeg vahet pidama ja kui alustada jälle jooksmisega,siis tasasel maal.Jooksmisest puhkuse ajal peaks siiski reielihaseid treenima muul moel-jõusaalis,jalgrattasõiduga,ujumisega.Täpsema info saamiseks võiksite pöörduda spordiarsti vöi ortopeedi poole.

Tervenemist soovides,dr.Kaidu Meitern