Rispolepti vähendamine 26.05.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen 50 aastane mees, kaal 70 kg. Alates 2017 talv, kuna mul oli psühhoosisarnane ärevushäire peas - põhjuseks kõiksugu esoteerika ja ekstrasensi kursused, tarvitan ravimit Rispolept 1mg hommikul ja 1 mg õhtul. Aidanud palju. Vaimse poole sain ka korda, läbisin Eesti Õigeusukirikus katehheesi 2018 ja lasin ennast ristida. Raviarsti nõusolekul vähendasin alates 20.04.2022 annust, võtan 0,5 mg hommikul ja 1mg rispolepti õhtul, enesetunne normaalne, vaid uni on mul koguaeg kehvapoolne olnud. Aastaid võtan lisaks 100mg ketipinori enne und.
Raviarst lubas mul suvel proovida hommikune rispolept üldse ära jätta, jääks õhtu 1mg.
Küsimus - kui suvel,kui kogus vaid 1mg õhtul, peals tekkima jälle unehäire ja kui seljataga magamata öö, kas ma võiks olla enda suhtes paindlik ja sel päeval kui olen magamata ja nõrk, võtaksin lisaks 0,5mg rispolepti? Kuid suund jääks ikka ,ainult õhtu, ja 1 mg. Mida soovitate?
Tänud

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vähendamine samm-sammult on hea. Õhtuse 0,5 mg proovida ja võimalik hiljem ka 0,5 rispolepti ära jätta.
Uneprobleemide korral ikka seda õhtust Rispolepti annust võtta.
Ravimid on head, aga harjutusi on ka vaja teha (vt varasemad).
Head harjutamist,
Jüri o.-M. Ennet