Antipsühhootikumid ja lapse saamine 28.12.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Mul on selline küsimus, et mu mees kasutab Rispolepti ja Mirzateni aga meil oleks soov saada last. Kas neid rohte kasutades ei juhtu midagi/mõjuta last vs lapse saamist?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Miks ta neid ravimeid võtab? Milline häire või vajadus? Sellest tuleneb järgmine samm ja tegevused.
Rispolepti saab kasutada üldise rahustina, pingetre maandajana ja seetõttu ei psuugi psüühikahäiret.haigust ollagi. Psüühikahäire korral on annused 3-4 korda suuremad.
Mirtazapiin on hea uinuti, loomulikult ka AD. Seega jälle laiale seltskonnale sobilik.
Seega - täpsemat infot oma küsimusele saate abikaasa Psühhiaatrilt.
Psühhiaatri jutule ja üheskoos.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet