keskendumishäired ja mäluprobleemid 04.09.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 25. aastane tudeng.Juba pikemat aega tundub mul probleeme olevat keskendumise ja mäluga mis on omakorda suht häirivaks muutunud.(samuti ka stress või isegi deprekas) Kui siin on Teie arvates tegemist probleemiga, siis kuhu ma peaksin pöörduma ja kas üldse on lootust sellest vabaneda.Ühesõnaga kas tuleks pöörduda spetsialisti juurde või leidub ka mõni muu lahendus.

Pidevad hooletusvead (keskendumisprobleemid)
Ühes töökohas(mööblikonstruktor) tuli mul vastavalt kliendi tellimusele leida õiged tehnoloogilised lahendused tootele, teha tööjoonised jne.Probleemid tekkisid excelis töötamisel - sisuliselt tuli sisestada detailide ja mõõtude loetelud.Probleemiks kujunesid "näpukad" . Lahti saada mul neist ei õnnestunudki.
Füüsiliste töödega sama lugu (valesse mõõtu lõikamine või valelt poolt lõikamine jne.)
Keskkooli ajast mäletan pidevaid vigu matemaatikas, kus 2+2 .-st sai järsku 5 kuigi lahenduskäik polnudki ehk vale.
Sama lugu malega - Tihtilugu ei märka isegi seda, mis nina all on.(ilmselged ohud)
Pidevalt esinen alla enda võimete.

Probleemid mäluga
Näiteks ülemus või õppejõud loengutes räägib pika jutu kuidas ja mida teha ning enamus sellest jutust läheb ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Lihtsalt ei jää meelde.
Sama lugu on konspekti puhul.Loen läbi ja saan arugi, kuid mingi aja pärast lihtsalt ei mäleta suuremat osa sellest.(piisab kuskli nädalast, et suurem osa unustada). Lepiksin sellega, kui tegemist oleks täiesti arusaamatu tekstiga, siis veel kuidagi.Probleemid mäluga taanduvad järjest lihtsamatesse asjadesse.N: unustan ära mis päev on, unustan vanade tuttavate nimesid või ei tunne neid äragi, unustan kokkuleppeid jne.

Eriti problemaatiline on keskendumine autosõidutundides.(olen juba peaaegu 60 õppesõitu teinud ja tean kõiki reegleid peast aga ikka jääb väheks).

Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Korrastada töö- ja puhkerežiim. Piisav uni. Toitumine normaliseerida. Kerge kehaline aktiivsus. Kehalise aktiivsusega paraneb kogu organismi aktiivsus. Kehaline tegutsemine (trenn) on baasiks ka ajutegevuse edendamiseks. Oluline on printsiip: terves kehas terve MÄLU.
Hästi sobilik on minu harjutus (vt. otsinguga - palve).
Ja psühhiaatri vastuvõtule, saate lisasoovitusi ja veidi tohtrirohtu.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet