Miks mul on keskendumishäired ning kas ma vajan eraldi psühhiaatrit? 15.01.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on väga stressirohke elu.Viimasel ajal tunnen pidevalt, kuidas mul on üleväsimus, ma ei suuda üldse keskenduda, eriti koolis. Lugedes õpikust mingit peatükki, mõtlen miks ma seda üldse loen, sest jutt jookseb ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Muidu olen viieline õpilane ja need viied tulevad tavaliselt kergelt. Käin ka muusikakoolis ja trennis, seetõttu jõuan argipäeval koju alles õhtul kell seitse ning puhata ma põhimõtteliselt ei jõuagi, sest siis vaja õppima hakata. Uneaeg jääb mul 7h juurde.
Nüüd, kus on olümpiaadid põhimõtteliselt iga nädalavahetus, siis ma lihtsalt ei suuda üldse õppida või valmistuda nendeks. Ma ei tea, kas see siia puutub, aga koolis käitumine muutunud, olen selle kahe nädala jooksul koolis vist rohkem noomida saanud, kui kahe eelmise veerandi peale kokku.
Üldiselt on mul keskendumishäired ja ma ei oska selleks midagi ette võtta, et saavutada koolis ja muusikakoolis jätkuvalt häid tulemusi.Trenniks enam tihtipeale aega ei jäägi, sest muusikakooli ja trenni aegade ajad kattuvad. Hetkel käin nädalas ainult korra trennis esmaspäeviti (võrkpallis).
Kas peaksin aega leidma suuremale trennikoormusele?
Kas peaksin leidma eraldi psühhiaatri igapäevaste murede ja samuti keskendumishäirete jaoks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koosmeel ja arutlemine Emaga, et leida lahendusi. Kõiki korrga ei jõua, vajalik on Valik.
Aga eelkõige puhkus.
Puhkus Taastab Jõu! Kehalise jõu ja ka vaimse jõu. Puhkusele kulutatud aeg on võidetud aeg - päeval on õpivõime ja töövõime kordades suurem.
Seega - piisav ja õige puhkerežiim.
Koostöö Emaga.
Seega - koostöös on tahet-energiat rohkem. Osa asju tuleb praegusel perioodil tegevusplaanist välja jätta.
Ja Rõõnsameelsus lisab energiat.
Aruta koos emaga -leiate parimad lahendid. Tervis peab koolis, muusikakoolis jm tegemistega tugenema, mitte vastupidi
Jüri O.-M. Ennet