valud õla, kaela ja nimmepiirkonnas 26.03.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Töö selline kus päevas tuleb kõndida 10-18 kilomeetrit ja teha samasuguseid liigutusi ,käed üleval 500-800 korda ja küürutada 100 korda.Seda tööd teinud 8 aastat.Nüüd tulnud kaela ,õlgade valu ja alaselg kogu aeg valutanud ,vahel raske toolilt püsti tõusta ja kõndima minna.tehtud uuringud.Vasak õlaliiges-vähesed artrootilised muutused,AC>GH-liigespindadel subkondraalne skleroos.Humeruse suur köber sklerootiline.Kaelaosaskerge sinistroskolioos ja kerge hõperlordoos.Kerged ostekondrootilised muutused-degeneratiivsed signaalimuutused lülivaheketastel.Alaselja T1 ,T2 sekventsidL-osast erinevates tasapindades.L-lordoos tavaline ,esinevad deg. laadi muutused.Paremalvõimalik minimaalne L5/S1diski retroartrikulaarne protrusioon.Tekib küsimus,et uuringute järgi pole nagu midagi viga,aga õlaliigesed valutavad ja käed surevad.Sama kaela ja alaselja kohta.Nimme piirkonnas kogu aeg valu,käimisel, istumisel ,pikali olles valutab ,valu kiirgab jalalabani,jooksevad sipelgad.Ka parem puusaliiges vähe kulunud.Magu ei kannata enam tablettide võtmist. Mida soovitate teha.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Nimme ja jalavaevused võivad olla seoses L5/S1 diski muutustega - soovitan vältida valu põhjustavaid liigutusi ja asendeid ja võtta nädala jooksul valuvaigisteid. Ka muud vaevused peaksid siis vähenema. Edaspidi tuleks mõelda töökoormuse vähendadamisele.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika.