Kaela-ja peavalud ca 6 kuud MRT vastus 03.04.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Valud ca juba 6 kuud ja MRT vastus- mida see täpsemalt tähendab? Millest võib tingitud olla ja mida edasi teha, et olukorda parandada?

Suured tänud!

M79.1 - Lihasevalu e müalgia kaela piirkond T1, T2, t2FS kujutised lülisamba C-osast. C5/6 diski mediolateraalne parempoolne ekstrusioon, sellest seljaaju ventraalne deformatsioon paremalt, surve paremale närvijuurele. Närvijuuremulgud vabad. Patoloogiliseks peetavat signaali seljaajus, lülisambas uuritud alal ei esine.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjelduse järgi on piltidel näha 5 ja 6 kaelalülidevahelise diski väljasopistus paremale - võimalus parempoolseks kaela, õla ja käevaluks. Olukorra täpsustamiseks on vajalik neuroloogiline läbivaatus .

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika