Turja ja õla valud 29.05.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Probleem järgmine. Umbes kuu tagasi hakkas ülaselg valutama, vahel on valud rohkem vasakus õlas ja ka vasakus kaela pooles. Hommikuti on asi päris hull. Läheb mitu tundi, enne kui korralikult ennast liikuma saab. Vahel on selline tunne õlgades nagu hõõguks. Käisin 28.04.11 MRT uuringul alaseljaga. Vastus on : Lumbaallordoos lamenenud. Kõik diskid veesisalduse ja kõrguse langusega.L1/L2, L2/L3 tasemel väikesed Schmorli herniad, diskide herniatsoone spinaalkanali suunas ei esine. L5/S1 diski kõrguse oluline langus ning kaasuvana spondüloartroos- sellest vasakul forminaalsel L5 juure pitsumine, paremal forminaalsel kontakt L5 juure luuliste struktuuridega. Teistel tasemetel diskide herniatsioone ei paista. Olulist spinaalkanali ahenemist ei ole, kuid durakoti deformatsioon spondülartrootilistest muutustest olemas. Conus medullaris signaali muutused.
Degeneratiivsed muutused, enam leid L/S1 tasemel - vasakul forminaalsel L5 juure pitsumine.

Kas see üla selja valu võib olla sellest tingitud. Tegin läbi ka Milgamma kuuri ja Movalise kuuri, kuid paremaks asi läinud ei ole.
Sügise poole ilmselt plaanis minna opile alaseljaga. Oskate ehk miskit öelda mis tegema peaks? Tänud ette.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

MRT leid alaseljas viitab võimalikele muutustele ka lülisamba kaelaosas. Otsest seost ülaselja valudega võivad olla vaid muutustel kaela ja rinnaosas. Alaselja op kaela ja õlavaludest ei päästa.

Dr. Ain Pajos