Vähese verega menstruatsioonid 20.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere olen 18.aastane noor naine, mure on siis selles, et viimased mitu kuud kestavad menstruatsioonid ainult 1-3 päeva ja on väga vähese verega. Kas peaksin selle pärast muretsema?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui te ei kasuta rasedusvastaseid hormonaalseid vahendeid, siis ajas menstruatsioonidega seotud vereerituse olulisel vähenemisel on individuaalselt erinevaid põhjuseid. See võib olla seotud pikemaaegse stressi, suurema füüsilise koormusega. Väga oluline on normaalne tasakaalustatud toitumine, sest suured kaalumuutused, ühekülgne toitumine, dieedid võivad tsüklit ja menstruatsioonide iseloomu mõjutada. Eriti alakaal, kiire kaalulangus ja suur füüsiline koormus võivad mõjutada hormonaalset aktiivsust. Kui te toitute normaalselt-tasakaalukalt, teil on mõõdukas füüsiline aktiivsus, puhkate piisavalt, kuid menstruatsioonid on lähima 3-4 kuu jooksul jätkuvalt minimaalse veritsusega või lõppevad üldse ( rasedus on välistatud), siis on soovitav kontrolli pöörduda lisauuringute suhtes.