Vähe verd 17.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Menstruatsiooni ajal on vähe verd ning kestavad mitte 5 päeva, vaid 2.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui te ei kasuta rasedusvastaseid vahendeid või kasutate ainult kondoomi, siis on vähese lühikese menstruatsiooni põhjus seotud emaka limaskesta paksusega ja vahel tingitud hormonaalsest puudulikkusest. Seda võivad mõjutada väga paljud erinevad tegurid: geneetika, suitsetamine, teiste ravimite kasutamine, ala-või ülekaal.
Teil on võimalus kontrollida munasarjade aktiivsust vastavate vereanalüüsidega erinevate hormoonide suhtes ( TSH, FSH, östardiool, prolaktiin). Kui hormoonide tasemed on normi piires, siis ei vaja te mingit toetavat ravi ja vähese verega menstruatsioonid on teie individuaalne omapära.