Ülemineku iga 25.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Menstruatsiooni tsüklid on ebaregulaarsed, kord vererohke, lühem, teinekord pikem.
Viimane kestab juba üle 2 nädala, lorraga ei tule palju. Valuline pole.
Nova T 380 pandud 2018, regulaarsed vahekorrad.
Kas pikk tsükkel on seoses ülemineku ajaga?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Olete premenopausis, seega peaks kõigepealt NovaT eemaldama, kuna vaskspiraali toimel on vereeritus menstruatsiooni ajal pikem ja vererohkem. 52-aastaselt pole vaja rasestumist karta, spontaanne rasestumine selles eas pole võimalik. Enne kõige viimast menstruatsiooni ehk menopausi on menstruatsioonid ebakorrapärased. Tsüklid võivad olla väga erineva pikkusega ja muutuvad enne menopausi harvemaks. Osad menstruatsioonid võivad olla pikad ja vererohkemad, teised jälle vähese verega. Selline on normaalne premenopausi kulg. Kui 1 aasta jooksul pole olnud ühtegi menstruatsiooni, olete menopausis.
Heade soovidega,
de. Katrin Seidelberg