Alakōhuvalu 23.09.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mure on selline 15.juuli olid viimati päevad ja pole siiani hakanud, rase ei ole aga juba nädalaega on alakōhus jube tuim valu nagu hakkaks päevad aga ei hakka, ja just ōhtuti hakkab kui pikali lâhen, 2a tagasi paigaldati kāevarte hormoon kiip rasestusvastane mis peaks låbi saama jàrgmise aasta juuli kuus 2023, kas sellest vb olla vōi on miskit muud viga.olen tãitsa kågaras pikali kui tuim valu hakkab.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Nexplanon on oma olemuselt sarnane minipillidega. Implantaadist eritub verre pidevalt madalas doosis gestageeni. Erinevalt tavalistest kombineeritud pillidest, ei sisalda see östrogeeni. Implantaat ei reguleeri sageli tsüklit ja selle kasutamise foonil võivad esineda ebaregulaarsed pikemad määrimised, ebaregulaarsed harvad vähese verega menstruatsioonid või tsükkel võib üldse puududa. See on individuaalne ja kõik variandid on normaalsed. Alakõhuvalu võib olla seotud munasarja tekkinud vedelikukogumiku ehk tsüstiga, mis implantaadi foonil võib vahel tekkida. Tavaliselt need imenduvad ise ja sekkumist ei vaja. Kui valud on väga tugevad, siis palun pöörduge kontrolli.