päevad vähese verega 08.03.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 28.a. naisterahvas ja probleem alljärgnev: olen võtnud regulaarselt tri-regol antibeebipille 4 aastat ja kõik on olnud tipp-topp. Nüüd aga algasid päevad nagu ikka õigel ajal, kuid on väga verevaesed, sisuliselt võib nimetada seda vaid määrimiseks. Tegin ka rasedustesti, näitas õnneks negatiivset vastust. Milles võib olla asi?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Pöhjuseks ongi antibeebipillide kasutamine,mistöttu möned menstruatsioonid on minimaalse verehulgaga,vöi ei esine uldse verd.Pöhjuseks suukaudselt vöetud hormoonid,mis mönikord ei suuda emaka limaskesta kasvatada.Jätkake rahulikult juba ettekirjutatud ravi.Edu soovides,Maie Väli