Antibeebipillid ja antibiootikumid 25.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 30-aastane, kolm nädalat tagasi tekkis mul keskkõrva põletik, tarvitasin 7 päeva antibiootikume, siis oli üks päev vahet ja perearst kirjutas veel kolmeks päevaks juurde antibiootikume. Enamasti igal päeval võtsin lisaks ka probiootikume (aga mõnel päeval ununes). Olen mitu aastat võtnud ka antibeebipille (Daylette). Antibiootikume tarvitasin esimest korda elus ja seetõttu (ja ka suure kõrvavalu tõttu) ei taibanud ise kohe arstilt küsida, kas nendel on mõju ka pillidele. Olin antibiootikumide tarvitamise ajal korduvalt ka vahekorras. Paar päeva pärast tablettide võtmise alustamist küsisin ka perearstilt, kas nendel on mõju ka pillidele ja arst ütles, et ei tohiks olla. Rohkem ma ei mõelnud selle peale. Mul peaksid päevad algama järgmisel nädalal (kolmapäeval, neljapäeval või reedel), aga praegu (ehk siis umbes viis-kuus päeva varem) tunnen ikkagi mingit pakitsust kõhus. Ma olen varem ka enne päevi ikka sarnast kogenud, aga nüüd äkki mõtlen üle ja olen lugenud juba igasugu raseduse sümptome… äkki on lihtsalt ka antibiootikumide mõju, et need lõid ka midagi seest paigast ära… või siis ongi tüüpiline enne päevi tunne sees… igal juhul rahustuse mõttes tahtsin kirjutada ja küsida, et kas see on pigem harv juhus, et nende tablettide koos võtmisel pillid ei mõju või tavaline ja peaksin olema veel rohkem mures kui ma praegu juba olen… (Antibiootikume hakkasin võtma eelmise menstruatsiooni viimasel päeval.)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Kui tarvitate antibeebipille Daylette, siis kirjutage üles 4 rohelist platseebotableti päeva ja nimetage need igale arstile, kuhu pöördute. Tarvitamise skeem on 24+4+24+4...
Kuna olete mitu aastat tarvitanud antibeebipille, siis rasestumise oht on olematu. Antibeebipillidega ei toimu ovulatsioone ja emaka limaskest on üliõhuke. Kui antibeebipillid lõpetada sooviga rasestuda, siis võtab aega mitu kuud, enne kui taastuvad ovulatsioonid ja emaka limaskest suureneb vajaliku paksuseni. Ilma ovulatsioonideta rasestumist ei saa toimuda.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24//