Menstruatsioon pruunikas ja tükiline 07.09.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Nimelt on mu menstruatsioon pruunikas ja tükiline. Tükid meenutavad rohkem väikseid klimbikesi. Küsimus seisnebki selles, et kas see on midagi hullu või on see seotud kuidagi mu haigusega?
Paar päeva tagasi diagnoositi mul mao-peensooltepõletikud ja koliit. Ravin seda antibiootikumidega “Metronidazol Nycomed” ja “Ciprinol”. Menstruatsiooni tsükkel on tavapärane ja algabki kalendrikuu 3-4 kuupäeval ja kestab kuskil nädal. Lisan ka juurde, et poolteist aastat tagasi lasin paigaldada spiraali.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 20-aastane

Teie mõttekäik on õige, ravimid, eriti antibiootikumid mõjutavad kogu organismi ajutiselt. Menstruatsioon on emaka limaskesta irdumine ehk deskvamatsioon ja on erinev.
Küll aga on raske uskuda, et juba 18-aastaselt paigaldati spiraal...esmavalikuks alla 35-aastastele tervetele normkaalus mittesuitsetavatele naistele, kelle perekonnas ei ole olnud alla 45-aastastel verehaigusi, trombihaigusi, infarkte, insulte, on kaasajal KHK kombineeritud hormonaalne kontratseptsioon: antibeebipillid, EVRA plaastrid, NuvaRing.
Kahjuks ma ei tea, kas teil on olnud rasedusi, milline on kaal ja KMI, kas suitsetate?
Hetkel tundub olukord olevat normi piires, aga kui soovite teisest nõustamist, siis broneerige aeg veebiregistratuur.ee kaudu või meilitsi glitter@naistearst.ee, vajalik isikukood, kaasa spiraali pass.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee