Valu seksides ja veritsus 19.05.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 2 lapse ema ja peale teise lapse sündi (6a tagasi) pole seks enam meeldiv..suht tihti, mitte igakord, on valus ja peale seksi järgmine päev nt. veritseb veidi. Orgasmini ei jõua ma kunagi. Samuti on mul nüüd tekkinud ka välissuguelundile väike haavand, mis on veidi valus..üks haavand on tupeavajuures ja teine pärakuava juures..Võtan ka beebipille Logest, enne võtsin Femodeni. Mida tegema peaksin? Olen hädas olnud ka tupeseenega, kuna 3 aastat tagasi kasutasin väga palju antibiootikume, kuna olin põskkoopapõletikega hädas.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Probleemi nimetus on düspareuunia, kuna kaebused on kestnud 5a, siis ei ole probleem kindlasti seotud ei PAP testidega ega ka sugulisel teel levivate infektsioonidega, millele olete uuritud. Normis PAP testid kehtivad kaasajal 3a.
Kirja järgi tuleks täpsustada haavandite genees, kas tegemist on generaliseerunud tupe seeninfektsiooniga või genitaalherpese põhjustatud infektsiooniga. Seeninfektsioonide probleemi süvendavad antibeebipillid, antibiootikumid, elustiil jpm.
Antibeebipillid võivad põhjustada tsüklivälist veritsust ja tupekuivust, mille tõttu ka valulikku vahekorda.
Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, saan vaadata uuringute tulemusi digiloost ja soovi korral broneerida aja vastuvõtule, vajate DNA uuringuid tupevoolusele ning haavandite paneeli täpsustamaks haavandi tekitajat.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid