kas haigus?? 17.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tülitan teid probleemiga, mis on mind vaevanud juba 3 nädalat.Tupe seinale tekkisid ootamatult väikesed punnikesed, mida on tihedalt ja palju.Ühte punni katki tehes hakkas see kohe veritsema.Seksuaalpartner on mul sama olnud juba 1,5 aastat ja pole kunagi midagi olnud varem.Mis see on ja kas sellele võivad kaasa aidata see, et kasutan rasestumisvastaseid tablette Novynette ja olen nahaallergia tõttu antibiootikumi ravil.Palun aidake mind, sest muidu lähen murest lolliks.Selline küsimus ka , et kas rasestusvastased tabletid võivad tekitada allergiat näole?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Olete vaevelnud juba 3 nädalat. Registreeruge koheselt naistearsti vastuvõtule.
Kirjelduse järgi võiks olla tegemist genitaalherpesega aga ka tupe seeninfektsiooniga, mis ägeneb antibiootikumide ravi ajal ja võib anda veritsevaid haavandeid.
On raske uskuda, et naha allergiat peaks ravima antibiootikumidega.
Kuid nii antibeebipillid kui ka antibiootikumid ägestavad ja soodustavad tupeseenet.
Antibeebipillidel on positiivse kõrvaltoimena soodne mõju näonahale.
Aidata saan vaid vastuvõtul. 6061 679, 6061 670.
Naistearst G.Litter