Tupe haigus? 07.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, (kuna ma olen suurema osa elust arstidest eemale hoidnud siis ma kohe kindlasti ei ole valmis kuhugi arsti juurde minema) mure siis selline, et mul on vahest enne päevasi tekkinud normaalse vooluse järgselt roheline voolus veits selline paksem, vahest ka sügeleb (valus ei ole) kas on midagi hullu? kas oskate öelda millega tegu võiks olla ja kas tupes esinevad haigused saavad ka ise ära minna?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 18-aastane

Kahjuks unustasite kirjutada, kas olete olnud seksuaalvahekorras? Kui jah, siis on alati risk saada mõni STLI sugulisel teel leviv infektsioon. Ka soovimatust rasedusest on arukas hoiduda.
Soovitan kindlasti pöörduda noorte nõustamise keskustesse, kus võtavad vastu ämmaemandad tasuta. Esmasel vastuvõtul võite öelda: "Ma täna läbivaatust ei soovi, soovin informatsiooni ja nõustamist."
Ka esmased antibeebipillid on lubatud välja kirjutada läbivaatuseta, aga ei ole võimalik diagnoosida põletikke. Ise saate tellida SynLabist katsutid ja võtta proovid ise:
https://synlab.ee/arstile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
saks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid, tasulise teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste sugulisel teel levivate nakkuste osas. Suguhaiguste teste saavad patsiendid teha ka tasu eest SYNLABi patsiendiportaali kaudu. Analüüside tulemused saab kätte samast proovivõtupunktist.

Veel saate osta https://ddifference.com/tooted/domina-elegans-intimate-gel/?v=a57b8491d1d8
...ning kaitseb nahka seeninfektsioonide eest.
Uued nn ametlikud head tooted on saadaval veebis ja paljudes apteekides:
https://hoiamed.ee/et/toode/dermoxen-lenitiva-sugelustunnet-leevendav-intiimkreem/
LENITIVA sügelustunnet leevendav kreem on intiimpiirkonnas tekkinud sügeluse, punetuse ja põletustunde kiireks leevenduseks ning kaitseks.
Võite ise proovida toime tulla ja jälgida kaebusi, kuid kuni 26a on noorte nõustamise kabinetid tasuta ja omavad suuri kogemusi noorte nõustamises, soovitan.
Ärge unustage end HPV vaktsineerida:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7