Tupe limaskest valulik 27.11.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Peaaegu aasta on mind vaevanud tupe valulikkus ja kuivus eriti tagant. Eelmine aasta käisin kontrollis ja soovitati käsimüügist osta Liquigeli, eriti ei aidanud. Nüüd käisin uuesti teise arsti vastu võtul ja tema ütles, et on tupe limaskesta õhenemine. Nüüd pean iga õhtul kreemitama kuni elu lõpuni kreemiga Liniladiol Hn. Ja voodielu ka enam ei ole, sest kardan, et valus on, kuigi arst ütles, et peab olema, see on asjade loomulik käik. Mind paneb see muretsema, kas võivad tekkida haavandid või mingit haigust. Päevasid ei ole juba üle kahe aasta.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Lugedes tiie kaebusi , mis on seotud ülemimekueaga ,siis tupe kuivus ja limaskrta õhenemine on normaalne antud olukorras.. Õnneks tänapäeval on ravi olemas. Linoladiol salv või mugavam on Vagifem tupetabletid ja ravi on regulaarne 2 korda nädalas. Salvi te ei pruugi nii hästi tupe sügavusse panna ja kasu on väksem. Tablett on hästi mugav ja lihtne kasutada. Suguelu valulikkkus kaob kohe kindlasti peale ravi alustamist paari nädala möödudes. Kui te ravi ei tee siisi tupekuivusest võivad tõesti haavandid tekkif. Seega ravi on vajalik . Suguelu saate nautida väga hästi. Dr Kadastik