sügelus 03.05.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Olen 40 a.naine puhtusest lugupidav naine.Probleemiks on pärakupiirkonna sügelus.Olen käinud naistearstil aga seal oleks kõik nagu korras.Perarstile ka piinlik nagu kurta...
Vastust ootama jäädes ,
Halliki

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Päraku piirkonnas esineva sügeluse puhul võib olla tegu vägagi erinevate põhjustega. Sagedasemad nendest oleksid kandidoos, ussnugulised, allergia, hemorroidid, bakeriaalsed infektsioonid.
Oleks mõtekas pöörduda naha-ja suguhaigsue arsti vastuvõtule, et sügelemise põhjus välja selgitada ja siis vastavalt siis ravida.