Närvilisus 11.09.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tundub, et see kõik algas juba lapsepõlves. Isa lahkus meie juurest, kui olin 5. Siis tekkis emale uus elukaaslane, kes jõi, laamendas, märatses ja valetas. Nii me siis elasime. Õnneks saime emale lõpuks mõistuse pähe pandud ning peale 7aastast kooselu läksime omaette elama. Kui sain 16, tekkis mulle boyfriend. Aasta pärast elasime juba koos. Elasime nagu noored ikka, käisime tööl ning pidasime ka pidu. Üks hetk avastasin, et mu elukaaslasest on saanud alkohoolik. Kõige pikem tsükkel oli kolm nädalat. Nädalased olid meie peres tavalised. Joomisega kaasnesid ka suured tülid ning vahel oli mees ka vägivaldne. Käisime Wismaris, korduvalt ka Kordamedis. Inimene ei tahtnud abi saada. Kuni selle hetkeni, mil ma tema asjad kokku panin. Siis saabus muutus ning inimene otsustas karsklaseks hakata. Nüüd on ta seda juba kusagil 3-4 aastat. Vahepeal saime lapse, olin aasta magamata...nii ööl kui päeval. Nüüd olen saanud ennast välja puhata, kuid närviline olen ikkagi. Vahel isegi väga. Suudan väiksest asjast teha väga suure probleemi. Ning kuna mees jääb selle kõrval täiesti rahulikuks, siis olen vahel nüüd ise tema suhtes vägivaldne:( Olen muutunud selliseks, kelleks ma ise kunagi ei oleks tahtnud muutuda. Ma näägutan, lähen põlema väiksestest asjadest. Mul on ka vähe aega enda jaoks. Mees on pikad päevad linnas tööl ning mina toimetan lapse ning majaga. Pealt näha on meie pere ideaalne. Noored heal järjel inimesed linna lähedal maal oma majas. Kuid ühest vedelevast sokipaarist võib tulla väga suur tüli, kohe selline, et viskan meest mõne kätte juhtuva asjaga vms:( Käin küll lapsega jalutamas päevas mitu ringi, kuid õhtul kui mees saabub saab ta ikka sõimata või näägutamist kuulda. Nüüd otsustasin abi saada, enne kui kõik tõesti koost laguneb. Käisin psühhiaatri vastuvõtul, pettusin täiesti. Ta ei küsinud ega uurinud midagi. Jäi tunne, et lihtsalt kirjutas retsepti välja ning nägemist. Täna võtan siis esimese Eslorexi. Kuid südames on kahtlus, et kas see on ikka õige. Kas ma sain õiget abi jne. Arvan, et peaksin teise psühhiaatri vast otsima? Või on Eslorex täitsa õige ravi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suhted on kahepoolsed ja tervise korrigeerimist vajate teie mõlemad - ka tema. AD (AntiDepressant) Eslorex on serotoniini ainevahetust mõjutav AD nagu ka sama toimeainega: Cipralex, Elixea, Nepanil, Ciraset jt. Vahe on hinnas ja tootajas. Originaal on Cipralex ja seega ka neist kallim. Keemiliselt küll sama rohi, aga indiviidid on eri tundlikkusega. Kas see rohi teile parim, seda ei oska kaugjuhtimise teel öelda. Usun, et toimib see rohi hästi. Rahustavaid meetmeid vajab ka abikaasa: vajadusel veidi rohtu, harjutused. Teineteise psühholoogiline ja reaalne toetamine, koosolemised lastega.
Hingesobivus psühhiaatriga on vajalik ja siis saab ja julgeb inimene oma Mina avada, küsida, tuge otsida ja hingetuge saada.
Ja soovitusi veel. Rolli-mängud kahekesi: teie mängite abikaasa rolli tund-tunnilt läbi (teie nägemus tema olemusest) ja abikaasa siis korrigeerib, et tegelikult ta tunneb-mõtleb-ütleb-teeb.. hoopiski nii. Järgmisel korral jällegi vastupidi - abikaasa võtab pereemanda rolli tund-tunnilt hommiku ärkamisest kuni õhtuse uinumiseni läbi (tema nägemus teie olemusest) ja teie siis omapoolselt korrigeerite oma tunde-mõtte-sõnaütlemise-teotegemisega temapoolset. Võtke seda mänguliselt. See aitab suuresti enda Mina leidmisel, tema mina leidmisel, teie ühisosa leidmisel. Seega - rollivahetusmängud. Igal inimesel on sotsiaalset rolli mängides "teatud noodivõtmes teatud pillidega mängimine-käitumine" ja paljud olulised asjad (pillid, helid) jäävad sellest rollietendusest välja, jääva varju. See rollivahetus aitab enda olemusliku orkestri teisi pille ja helilugusid avada ja siis kasutada. Need kasutamata pillid-helid-noodivõtmed tekitavadki individuaalseid pingeid ja seeläbi ka suhtepingeid.
Palve-Meditatsioon ja Päevik (vt. "Väljavalitu" 14. ptk.
Kiitke, et abikaasa on karskuse teel ja las suunab oma kogemusega sellele teele teisigi riigimures muserdatuid ja seetõttu joobesõbraks hakanud Eestimehi.
Taaniriigi suur mõtleja S. Kierkegaard ütles, et inimarengus on kolm etappi: esteetiline (välisilma läikiv-glamuuri-eputamine), mida praegu meie liberalism meisse ja eriti noortesse suure pritsiga ajudesse pritsib - ratsa rikkaks, palju väliseid asju omada... Kui sul Milli ei ole, siis sind meie klassis (kastis, "eliidis", Kroonikas...) ei ole, meie jaoks sind siis ei ole (tegelikkuses ei ole, valimiseelses jutu-luulus ikkagi veidi oled). Teine etapp on eetiline - inimene uurib oma Mina ja teeb kõik selleks, et seda leida, avada, arendada. Seda aitab ka minu raamat. "Väljavalitu". Loe seda, mõtiskle ja siis tee selle järgi, Väljavalitu! Ja kolmas etapp on religioosne. Inimesel peab olema suur eeskuju, eeskujuks Absuluut, Meie Taara. Sinna on meie ühiskonnas veel veidi aega areneda. Stardipakkudeks ning stardijooneks on minu 9-astmeline tee.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

valetaja

tere.
ma tahan muuta iseennast. olen valetaja. valetan kõigile peaaegu kõike enda kohta ja üleüldse. see on kestnud juba oma 7-8 aastat. mis ma tegema pean. asi on väljunud kontrolli alt vahel ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Päevik enda muutmiseks ja siis algab töö nagu Näitlejatel.
Kui oled mõne mõtte, lause või lookese valetanud ja saad aru, et see Valetamne oli, siis jätkad: Sõbrad, päris nii see ei olnud, see jutt ...

Loe edasi

Phenibut

Kust on võimalik osta phenibut-I ?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tee kehalisi harjutusi, võimalusel käi trennis - see annab kehalist tublidust ja keha kaudu tuleb Enesekindlus ja ka Suhtlemisjulgus.
Näitering on heaks suhtlemise koolitajaks.
Või kodus ...

Loe edasi

Obsessiiv kompulsiivne häire

Otsin abi ja meelerahu kuni psühhiaatri juurde saan (aeg pikkade järjekordade tõttu alles maikuus kahjuks). Algas see kõik nii, et tekkisid sundmõtted ja hirmumõtted, et võin teha oma elukaaslasele liiga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Seroxat - v.hea rohi, soovitan. Paluge perearstilt retsepti.
2) Õhtul Melatoniin - apteegi vabamüügis saadaval, üks õhtul.
3) Minu Palve esimene (vt eelnevatest otsinguga Enneti palve) ...

Loe edasi

Kas on soovitav valvepsühaatria juurde minna kui poisil on kadunud huvi kooli kooli vastu?

Poiss väidab, et väsib viimasel ajal ruttu.Õhtuti on ergas ja klõbistab arvutis. Koolis hinded korras, kuid äkki ei taha kooli minna.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Korralik uneaeg,
2) Vajalik õpiaeg,
3) Kindlasti sport ka koduabi/poeskäik jm. mis koduse elukorralduse juures kokku lepitud.
4) Arvuti - maksimaalselt üks tund. Soovid 0,5 tundi ...

Loe edasi

Ärevushood

Olen nüüdseks juba kaka aastat käinud erinevate arstide vahet. Kõik proovid,analüüsid mida teinud olen on korras olnud.
Olen koguaeg eitanud endale,et mul võiks olle psühholoogiline probleem aga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Kael-kukal-õlad ja vöökoht - nende piirkondade pingete vähendamine vähendab kogu organismi sisepingeid. vt minu Palve esimene samm.
2) Apteegi vabamüügist Melatoniin jt unehäirete valdkonna soovitused ...

Loe edasi

Sooviksin saada abi alkohooli teemal.

Kust ma alustama peaks,et alkohool ei oleks esikohal?
Ise pean õigeks süsti,tahan seda,kuna niikui raha on siis igapäev joon keskmiselt 700ml rummi või 3-4liitrit õlut ära.
Kui välismaale tööle ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Tilgad, tabletid, süstid, jms on Abivahendid, põhiline on iga Mehe/Naise oma kindel soov, TAHE sellest sõltuvusemülkast välja saada ja inimlikult edasi elada.
Mõnel tekib see Tahe alles siis ...

Loe edasi

Vahelduvad tujud

Praegu seda kirjeldades on mul ülimalt mõnus ja julge tunne. Ma suhtlen inimestega paremini ja julgemalt ja mu pea töötab ka mitu korda paremini. See tunne on olnud nüüd paar päeva kuigi ma olen öösiti ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) töö/õpi- ja puhkerežiim asjalikult paika. Puhkus taastab jõu. Uneprobleemide lahendamiseks soovitused - vt varasemaid. Apteegist vabamüügil on Melatoniin - seda soovitan ka 3-4 nädalat.
2) ...

Loe edasi

Depressioonist paranemine

Tere! Pöördun Teie poole kūsimusega, et kas on võimalik kunagi depressioonist paraneda ? Olen aastaid elanud sellega ja paranemise lootust polegi kui lapsena kogesin hirmsaid asju Elus nagu tulekahju. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Minevikku muuta ei saa! Pange see lugu paarikümne reaga paberile, siis ümbriku sisse ja ahju.
Olevik ja tulevik olgu nüüd esiplaanil: a) tööd ja tegemised e Suur-Vanker. Sellel rajal olgu iga inimese ...

Loe edasi

EI SUUDA UINUDA .

Peal 60a eluaasta saabumist ikka ja tihedamini ei suuda uinuda enne kella kahte - kolme öösel .. Kõige hullem on olukord siis, kui saabub kuufaasina täiskuu . Siis on lausa mitmed öised uinumised tagajärjetud. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Apteegi vabamüügist - Melatoniin. Võtta õhtul tunnikene enne und.
Rahustav jook/tee õhtul on kasuks. (vt varasemaid).
Muud tegemised on teil asjalikud - jätkata.
Töötukassa kaudu ja ...

Loe edasi

Kaua kestab ärevushäire "episood"?

Peale meeletut stressi jäi püsima ärevus, mis kestab juba lainetena igapäevaselt üle 3 kuu. Proovisin Ad aga peale nädalat jätsin ära, sest see oli kohutav mis siis toimus. See selleks. Üldse plaanin ise ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

AD on hea, harjutused vajalikud, päevik, et leida endale sobilikumad harjutused ja nö koormused.
Enesetunne on parim-õigeim mõõdupuu ja sellest lähtuda.
Minu Palve esimene samm -
sisaldab ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: