Paanikahäire? 21.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Umbes 6 kuud tagasi tekkisid mul nö.paha-ollla-hood. Tulid lihtsalt, kestsid umbes 2 -10min ja kadusid sama kiirelt. Mõnel päeval lausa 5 või 6 korda väikeste vahedega. Käisin arstil, tehti kõik uuringud - vereproovid jne. Vastuseks sain, et olen nii terve, et võiksin rasestuda...siis vestlesin ühe tuttavaga. Tema sai mu jutust aru ja ütles et vb on need paanikahood. Ise mõtlesin - millest, kui olen elurõõmus igati aktiivse eluviisiga ja suht terve inimene. Olin sõnatu, kui lugesin netist foorumitest, mida see haigus tegelikult tähendab ja kuhu välja viib...väheke hirmutav, kui aus olla. Ma ei ole ühegi arsti poole veel pöördunud, kuna sain ise ju äsja asjas selgust. Mida edasi teha? Kas on mingid ravimid või mida teie soovitate? Ette tänades, Marge.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt. varasemaid soovitusi ja sealt ka vastus. Saadud teadmisi on vaja praktiseerida - teadmisest üksi ei piisa. Tervisemaja soovitused tulevad suuresti kasuks.
Probleem on kõrvaldatav, paanitseda ei ole vaja.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet