Mures 28.05.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!Olen teile varemgi kirjutanud ja saanud häid nõuandeid.Vahel ma lihtsalt loen Teie vastuseid,mis annavad palju optimismi juurde.
Olen olnud 8a.ärevusega kimpus.Vahel on ärevust tugevamelt ja vahel nõrgemalt.Olin isegi nii tugev,et sünnitasin ühe lapse.Olin väga õnnelik,et ärevus järjest vaibus,aga mingi moment tuli hoobilt tagasi.Sattusin isegi depressiooni.Olen ka uue ravi läbi teinud ja käin psühhoteraapias.Tahan saada ka teist last, sümptomid viitavad sellele,et olengi juba ootel.Kuid sellele mõtlemisel,et väike laps palju vaeva(kasvatamine,toitmine ja minu ärevus ja deprekas jne,)tuleb selline väsimus peale,et kaob nagu lapse saamise isu ära.Ongi nii ,et tekib selline tunne,et ma katkestan raseduse ,aga ma ei taha ka ,ma olen tükk aega seda planeerinud,isegi depreka ravi ajal ma mõtlesin,et kui ravi saab otsa siis tahan lapse ootele jääda.Olen 33a.a.vana.Ma tean ,et nii mõtlemisel ajabki asja ainult hullemaks ja tuleb teistmoodi mõelda.Mul on väga tore laps olemas ja ikkagi tahaks veel ühte. Tegelen joogaga,lõdvestamisega,sisendustega.Vahel kui ma tagasi vaatan on selline tunne,et kõik on asjata.Samas kui ma nendega ei tegeleks,siis oleks vist asi äkki hullem.Muret teebki see ärevus ja muretsemine,millel ei tule lõppu.Vahel ma ütlen küll,et aitab ja mõtle teistmoodi, aga kohe nagu ei oska.Ärevus kuidagi ei taha ära kaduda.Juba 8a.kimbutab see mind.Miks?Kardan ka seda,et äkki ma langen tagasi allamäge.,SEST KUI MA JÄIN LAPSE OOTELE MA TUNDSIN,ET ASI JÄRJEST PARANEB JA VABANEN ÄREVUSEST ÜHA ROHKEM ja ühel päeval ,kui oli hulk külalisi tulemas oli kõik ärevus pauguga tagasi.See mind väga ehmatas ja kui ma sellele mõtlen võtab mult jõu ära.Mida teha?Võitlen edasi - ütlen endale ja hakkan praegu lõdvestumisega tegelema.Tahan sellest ärevusest kangesti vabaneda.Mõni ütleb,et ära väga pingsalt ka pinguta,see ei ole ka hea.
Teid ette tänades ja ilusat suve soovides.L.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Eestimaal on ca 10% noorpaaridest mures Lapse saamisega - ei rasestu. Nad annaksid kuningriigi ja kannataksid Lpase nimel mitmeid põrgupiinu.
Teil Lapseväravad valla. Jalutuskäigud (5km) ja enamgi on parim Teile, Lapsele. Muud tarkused ütleb organism juba ise ette.
Head jalutamist, Lapse OOTUST,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

ADHD

Ka mina otsin Eestis kedagi kes saaks aidata mu kasulast. Ise elan Rootsis ja olen tegelend siin oma lapse neuropsyhiaatriliste diagnoosidega. Siin on vöimalus abi saada ADHD diagnoosiga ja kui diagnoositud ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tallinnas ja Tartus on lastepsühhiaatrite tööpõld nii ambulatoorne kui ka statsionaarne. Koostöö koos psühholoogidega, ravimitest rääkimata.
Tegutsege ja saate abi.
Parimat soovides,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: