Ärev olek paneb ninajuure valutama 18.06.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen tähele pannud, et ärevus paneb mu ninajuure valutama. Valu tekitab survetunde kogu ninale ja on väga ebameeldiv. Ja küsimus on - kas selline valulik reaktsioon ninajuures võib olla seotud närvidüsteemiga.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tänapäeva suurimateks probleemideks on ärevushäired, stress ja unehäired, mis muutuvas ühiskonnas annavad endast üha enam tunda.Tohtrilt oodatakse kindlalt juhist, kuidas edasi toimida. Seetõttu olen kokku pannud harjutuste kompleksi, mis aitab pingeid maandada.

Mõnus ringutus-sirutus ja aeglane painutus ette-alla (küünarnukid toetuvad põlvedele) paraneb vereringe väikevaagna-kõhu piirkonnas. Stress väheneb ja aju verevarustus paraneb (mõtted selginevad), peavalud kaovad.

Jalutuskäigud.

Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Üldnarkoosi mõju närvisüsteemile

Tere, dr. Ennet!
Nädal tagasi tehti mulle plaaniline operatsioon üldnarkoosis. Kas, kuidas ja kui kaua võib üldnarkoos avaldada mõju kesknärvisüsteemile?
Mul on varasemalt diagnoositud ärevushäired, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Organism on tervik ja osa häireid on ka käsi-käes "sõprussidemeis e. lõikuse ja eelneva häire asjad on omavahel seotud. Kuna lõikuse tärmin läheb päev-päevalt ajalukku, siis selle häiriv toime väheneb ...

Loe edasi

Nõrk keskendumisvõime

Mul on probleem koolis keskendumisega, raske on süveneda ühte kindlasse asja (õppeainesse), tihti tekib pähe muid mõtteid ja lõpuks on pea paksult erinevaid asju täis, nii et ma ei suuda enam aru saada, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Puhkus vajab korrigeerimist, organism vajab rohkem puhkust, rohkem und. Uni korda. Vajadusel rahustavat teed, sooja veega protseduurid - rahustavad. Jalutuskäigud. Minu Palve-Meditatsiooni esimene aste. ...

Loe edasi

Ärevus, depressioon?

Tere! Olen 22 aastane neiu. Räägin enne probleemi kallale asumist veidi endast üldiselt.
Olen ainukene laps oma peres ja kasvanud väikeses maakohas. Peale keskkooli lõppu asusin õppima ülikooli. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Saate sellest ärevusest kindlasti jagu. Aga rohu võtmise kõrval on vajalikud ka muud ettevõtmised. Meenutage minu ristkülik diagonaaliga ning uued "prillid" printsiipi.
Arvan, et ühest kuuajalisest ...

Loe edasi

Tere,

Kuu aega tagasi läksin oma mehest lahku. See oli pikk ja väsitav toiming, mille tagajärjel tekkis mul masendus st sekkis rahutu olek, nagu miski oleks küljest ära lõigatud. Perearst kirjutas mulle Xanax ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võite veel nädal-paar võtta. Mahajätmine on tunde järgi, s.o. alul võib-olla veel päeva-paari tagant vaja veidi võtta. Enesetunne paneb asjad paika.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: