valu 23.04.07 / Psühhiaatria
Külastaja küsib:
Tere!
Miul on sellin suur mure. Minu ema, 81 aastat vana, sai lisaks lastehalvatusele ka insuldi. Ta keeldub haiglasse minemast ja meil käib med. õde kodus teda iga päev aitamas. Pen ütlema, et ta teeb oma tööd väga õrnalt ja südamlikult, haiget igati säästes, probleem ei saa olla tema meetodis.
Kui halvatud inimene on lihtsalt lõdev ja laseb end igati tõsta ja pöörata, siis tema on ülitundlik ja lausa röögib keeramise puhul ja isegi siis, kui jalgu ja eriti halvatud kätt liigutada. (Nähtavasti lastehalvatiusest tingitud närvisüsteemi kahjustuse tõttu, oletab perearst.)
Perearst proovis diazempaamiga (vabandust, kui valesti kirjutasin) ja Xanaxiga, aga ei aita. Ka tramadool on ära proovitud, see aitab püsivate valude vastu, mis talle vereringehäiretest ka aeg-ajalt peale tulevad. Aga kui seda enne pööramist ette võtta (ka tükk aega varem), siis see ei aita. Pärast pööramist väriseb üle keha veel kaua, on täielikus šokis, nutab ta kui väike laps, ulub, ja läheb vahel ka külmaks. Päeval on tal hirm pööramise ees, ainult mõtleb sellele. Olen talle andnud rahusteid, siis ta vähemalt magab ja ei muretse, aga kui pöörama hakkame, on kõik täpselt endine. Mõistus on tal seejuures täiesti selge.
Olen meeleheitel ja otsin vahendit, mis aitaks. Kas on olemas midagi, mis teeks ta ajutiselt lõdvaks ja rahulikuks pööramise ajaks? Oleme kolm kuud kannatanud, enam ei jõua kumbki.
Kui seda rohtu saab kirjutada välja perearst, siis ta teeb seda kindlasti meeleldi. Tal endal on lihtsalt nõu otsas. Kui seda saaks välja kirjutada psühhaater, siis pöördun tema poole.
Ette tänades
Anu
Arst vastas:

dr Jüri Ennet
Psühhiaater
Erapsühhiaater
Raviarst peab haiget kohapeal nägema, seda esiteks.
Hooldusravis saaks tohtri ja õdede silma all asjale selgust ning vajalikku abi.
Prooviksin laste puhastus-salfettidega tema nahka puhastada, verevarustust ergutada ja seeläbi ka närve (perifeerseid) normaliseerida. Ja mis liigub, seda liigutada!
Kannatlikkust, proovimist, õige hoolduse leidmist,
Jüri O.-M. Ennet
Nõuanded teemal: Psühhiaatria
Ebaõnnestumine ja probleemid vaimse töö tegemisega
Tere!
Otsin abi endale. Probleemiks on see, et on raske vaimsele tööle keskenduda ja rahulik olla. On rahutus, paanikatunne, ärevus, ebakindlus, ebaturvalisus ja tunne, et polegi mõtet teha ...

Vastas dr Jüri Ennet
Lahendused leiate raamatust Ennet Psühhiaater. Probleemi-häire areng on:
1) tundeelu häired,
2) psüühika-,
3) somaatika-,
4) sotsiaalse elu häired ja
5 väärtushinnangud. ...
Depressioon ja unehäired
Tere,
Probleem une ning masendusega. Viimasel ajal tekkisid öösel töötamise tõttu unehäired - siis kui vaja magama jääda, und ei tule. Töötan vahetustega 12h - 2 ööd 2 päeva 4 vaba.
Tööpäevadel ...

Vastas dr Jüri Ennet
Pavlov-Enneti tingitus. Kui võtate kvetiapiini (või keegi mõnda teist), siis samas tehke ka minu Palve esimest sammu. Kui nüüd kuu-poolteise möödudes ravimit enam ei võta ja teete harjutust, siis organism ...
Loe edasiÄrevushäired ja valud kaela-ülaselja piirkonnas
Tere päevast,
Eelmisel esmaspäeval algasid tugevad ärevus ja paanikahood. Süda lõi terve päeva kiiresti.
Järgmisel päeval arsti juures tehti EKG (oli ok) ja peale vestlust soovitati ...

Vastas dr Jüri Ennet
Ärevushäire ja psühho-somaatiline reaktsioon on asjade-häire "loomulik" kulg. Seega - kasutada
a) ärevust vähendavaid võtteid ja
2) kasutada somaatilisi harjutusi kehaliste pingete maandamiseks, ...
Kaks erinevat antidepressanti samaaegselt
Tere,
Diagnoositud mõõdukas depressioon.
Raviskeem : hommikuti korraga Brintellix 5mg ja Elontril 150mg
Kas on hea tarbida kahte erinevat ad korraga?
Tänud vastamast.

Vastas dr Jüri Ennet
Seda oskab teie psühhiaater öelda, et miks ta sellise raviskeemi andis. Vajadusel tehakse ka nii, et hommilul on ergutava toimega AD ning õhtul on rahustava-und soodustava toimega AD.
AD tarbimisest ...
Täiskasvanu ATH
Tere!
Kas täiskasvanu ATH sümptomiks on ärevushäired ja debressiooni perioodid?

Vastas dr Jüri Ennet
Meeleolu muutused (ka depressioon) ning lahendamata probleemid (ärevus) on kõigil inimestel esimene tagasiside praegustest tegemistest või siis tuleviku suuna tegudest. See tagasiside peab jääma positiivsetesse ...
Loe edasisuhtest üle saamine.
Tere.
Pakkisin oktoobri lõpus oma elukaaslase asjad kokku ja ütlesin et nüüd aitab!
me olime koos pea 11 aastat .05.11 oleks saanud 11 aastat täis ,meil on 7 aastane laps.

Vastas dr Jüri Ennet
Krooniline alkoholism - põhitunnuseid kaks: agressiivsus (põhjusi leiab ta 1001) ja armukadedus (põhjusi ja põhjendusi jälgimiseks, nuhkimiseks, kirjutamiseks jne (2002).
Lubadused ei maksa. Maksab ...
Ei tea mis on otsene probleem minuga
Olen 21 aastane mees ülikoolis ning tunnen, et elukvaliteet on langenud viimase 2 aastaga. Olen muutunud rohkem ajameelseks, kõnevõime on halvenenud ning puudub keskendumisvõime, motivatsioon. Tüdruk soovitab ...

Vastas dr Jüri Ennet
Et asjad paremaks läheksid, on vaja midagi muuta.
Muuta sotsiaalsel tasandil (Töö-Vanker), õpikorraldus, prioriteedid (kõiki Maakera asju ju inimene korraga muuta ei suuda) jne.
Muuta/kasutada ...
Elujõud puudub
Viimased 5kuud ei ole suutnud enam midagi teha. Kehas on valud, mis segavad elamist ja kui imekombel valud puuduvad tabab mind nutuhood, mis peatavad jälle valud.
Valud lähevad iga päevaga aina ...

Vastas dr Jüri Ennet
Alustada perearsti juurest ja täpsustada nende kehaliste valude olemus.
Depressiooni osas vt varasemaid soovitusi-harjutusi ja neid siis teha. Psühhiaatri konsultatsioon.
Esivanematega ikka ...
Dulsevia paanika
Tere,psühhiaater kirjutas ärevuse ja paanika raviks dulsevia.Hetkel 8 päev rohuga ja värisen hooti ja on olnud ka paanikat.Hetkel võtan 30mg,kas see annus on piisav või peaks seda tõstma?Kas see on effektiivne ...

Vastas dr Jüri Ennet
Ravimi annus on 30...60. Leida endale sobiv annus.
Ravimi neelamisest üksi ei piisa - vaja on harjutusi teha, keha ja psüühikat tugevdada, eluviisi muuta. Ravimi osakaal on 1/10, harjutused ja ...
Viha ja kiire ärritumine
Mu elukaaslane (55) on alati olnud üsna "lühikese süütenööriga", kuid vananedes on ärrituvus ja negatiivsus aina süvenenud ja võimalust normaalselt suhelda on järjest vähem. Asjade lõhkumine, teiste süüdistamine, ...

Vastas dr Jüri Ennet
Mõõdukas kehaline aktiivsus pikendab süütenööri või isegi kõrvaldab selle.
Lõõgastavad, stressi maandavad harjutused. vt varasemad soovitused stressi ja unetuse valdkonnas.
Apteegist rahustavad ...
Vaata kõiki nõustamisi
Ei saanud vastust? Küsi arstilt:
