MRT uuring 02.10.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Käisin mrt uuringul seoses suruva tundega vasakul meelekohas ja silma ümbruses suruva-pressiva tundega mis kiirgab ka ninna ja ka nägemise hägustumisega, esineb ka rohkem vasakul pool. Palun Teie arvamust antud uuringust kas on tegemist millegi ohtlikuga ehk kasvajaga? Uuringud ja protseduurid
Kuupäev
HK Hinnakirja kood
Teostaja
10.08.2022 79203 - Ühe mähisega uuring (8 ja enam tööd) keskmise
väljaga MRT-l
ANDREAS MÜÜRSEPP
(D06537)
Sihtasutus Viljandi Haigla
(90004585)
Magnetresonantstomograafia Peaaju sclerosis multiplex magnettomograafia natiivis MRT-uuring, T1, T2, Flair
sekventsides + diffusiooniuuring. Mõned mittespetsiifilised T2-hperintenssed kolded vasemal F-l, radioloogislelt
SM kriteerumi ei täitu. Liikvoriruumide laius ja konfiguratsioon normipärased. Koljupõhimiku struktuurid
iseärasusteta. Ninakõrvalkoopad õhuruumid normipäraselt aereeritud. Vasemal mastoidrakustikus sisaldist - kr.
põletik? Paremal maksillaarsiinuses retensioonitsüst TOF-angiograafia leid eakohane. Arvamus/Soovitused:
Patoloogilise leiuta.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kahtlustatavat närvisüsteemi haigust uuringul ei leitud. Juhuleiuna avastati parema põskkoopa tsüst, ohutu asi ja põletikukahtlus vasakul nibujätkes. Silma sellist valu ja nägemishäiret võib anda kobarpeavalu ja migreen. Neid peab eristama arst, kes Teid saab vahetult uurida ja küsitleda.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi